Avaleht
Info
Dokumendid
Juhatus
Revisjonikomisjon
Võistlused
Parimad sportlased
Statistika
Auliikmed
Arhiiv
Galerii

Parimad sportlased

PARIMATE  VALIMISE EESKIRI

Parimad valitakse vastavalt allpooltoodud tulemuste tasemetele - parimaks valitakse ühe või mitme kõrgema taseme tulemusega sportlane:
1. TASE - MM KULD
2. TASE - EM KULD
3. TASE - MMG (MAAILMAMÄNGUD) KULD
4. TASE - MM HÕBE, PRONKS VÕI  EM HÕBE (VASTAVALT  ARVULE VÕI  OTSUSTAJA VALIKUL)
5. TASE  - EM PRONKS, MMG HÕBE VÕI PRONKS (VASTAVALT ARVULE VÕI OTSUSTAJA VALIKUL)
6. TASE - KOHAD TIITLIVÕISTLUSTEL, EESTI EDETABELIS, MUUD  SAAVUTUSED (OTSUSTAJA VALIKUL)
Ühe võistlejaga aladel Tasemeid 1-3 ei arvestata ja tulemus võrdsustatakse tasemega 4. Sarnane valimisskeem oli EKVA-s kasutusel 2005 kuni 2012, s.t. kulla olemasolu nõue parimate valimisel, kuid kuna meie sportlased osalevad MMG-l (Maailmamängud)  vähe ja selle prioriteedi oleme viinud EM-st tahapoole. Just MMG kuldmedal meestel on väga ihaldatud paljude riikide, eriti USA sportlaste poolt ja seda on väga raske võita võrreldes teiste MMG medalitega. Eeltoodud skeemi kohaselt annab näiteks ka üks MM kuld eelise suurema arvu muude medalite ees madalamatelt tasemetelt.

PARIMAD SPORTLASED 2015

NAISED                                    MEHED
35 MARGIT LÕHMUS             35 RAIN RIDALAAN
40 SIRLY TIIK                      40  KULDAR TAMM
45 PIRET GRANOVSKAJA     45 ANDRUS MUTLI
50 EHA RÜNNE                      50 VALERI ZHUMADILOV
55 MARE KÜLV                      55 MARGUS MIKKOR
60 ALEVTINA ABEL               60 LEMBIT TALPSEPP
65 ENE NÕMMIK                    65 ARVO NURM
70 TIIA KRUTOB                    70 JÜRGEN LAMP
75 HELVI ERIKSON               75 ANTS PALMAR
80 ASTA SATSI                      80 ANTON LAUS
85 HILJA BAKHOFF               85 HELDUR TUULEMÄE
90 NORA KUTTI                     90 ARNOLD KALVIK
   
PARIMAD  HELVI ERIKSON        ANTS PALMAR



EUROOPA MÄNGUDELT NIZZAS PRANTSUSMAAL
VÕITSID EESTI  KERGEJÕUSTIKLASED 5 KULDMEDALIT JA 1 HÕBEMEDALI:
KULDMEDALID: JÜRGEN LAMP M70 KAUGUS - 4.44, KOLMIKHÜPE - 10.50
LEMBIT TALPSEPP M65 KUULITÕUGE - 13.56, ODAVISE - 43.51
VALERI FEDJUSHIN M55 KOLMIKHÜPE - 11.40
HÕBEMEDAL: VALERI FEDJUSHIN M55 KÕRGUSHÜPE - 1.60


EESTI  KERGEJÕUSTIKUVETERANID LYONIS 2015 MM-IL 

LYONI MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED OLID MAAILMA SUURIMA OSAVÕTJATE ARVUGA  STAADIONIKERGEJÕUSTIKU VÕISTLUSED, KUS OSALES ÜLE 8000 SPORTLASE.  EESTI VÕISTKOND VÕITIS SELLEL KÕIGE AEGADE KONKURENTSITIHEDAMAL VÕISTLUSEL  14 KULDMEDALIT, 12 HÕBEMEDALIT JA 9 PRONKSMEDALIT.  

KULDMEDALID VÕITSID:
1. NORA KUTTI - N90 KUULITÕUGE, VASARAHEIDE, RASKUSHEIDE, ODAVISE, KETTAHEIDE, HEIDETE 5-VÕISTLUS
2. HELVI ERIKSON - N75 VASARAHEIDE 31.60, RASKUSHEIDE 12.97,  KETTAHEIDE 22.86
3. ANTS PALMAR - M75 5 KM KÄIMINE, 10 KM KÄIMINE,  20 KM KÄIMINE
4. JUHAN TENNASILM - M75 KAUGUSHÜPE 4.38
5. JÜRGEN LAMP - M70 KOLMIKHÜPE  10.18


HÕBEMEDALIVÕITJAD ON:
1. HILJA BAKHOFF - N85 VASARAHEIDE, RASKUSHEIDE, KETTAHEIDE, HEIDETE 5-VÕISTLUS
2. ASTA SATSI - N80 KUULITÕUGE - 8.03, RASKUSHEIDE -9.91, KETTAHEIDE, HEIDETE 5-VÕISTLUS 
3. MARE KÜLV - N55 KETTAHEIDE 34.81, HEIDETE 5-VÕISTLUS
4. JÜRGEN LAMP - M70 KAUGUSHÜPE 4.41
5. EHA RÜNNE - N50 KETTAHEIDE 44.84


PRONKSMEDALI SAID:
1. LEILI KAAS - N80 KÕRGUSHÜPE 0.96 CM, 200 M JOOKS - 41,45, KUULITÕUGE - 7.35
2. JUHAN TENNASILM - M75 100 M - 14,59
3. HEIDI SIIMUMÄE - N45 RASKUSHEIDE - 13.34
4. HELVI ERIKSON - N75 ODAVISE - 16.65
5. MATI TIIDRE - M70 TEIVASHÜPE 2.80
6. ANTON LAUS - M80 KUULITÕUGE 11.18
7. LEMBIT TALPSEPP - M60 HEIDETE 5-VÕISTLUS 3949 P (VASAR - 43.15, KUUL - 12.24, KETAS 43.78, ODA 43.77, RASKUS 15.42)


 

EESTI SPORTLASED, KES VÕITSID MEDALEID 2015.A. EM-lt
23.-28.märts 2015 TORUNIS


KULDMEDALID (8):
 
HELVI ERIKSON N75 VASARAHEIDE 33.32, KETTAHEIDE 21.79, RASKUSHEIDE 13.15
EHA RÜNNE N50 KETTAHEIDE 41.36
ANTS PALMAR M70 3 KM KÄIMINE 17.13,34, 5 KM KÄIMINE 29.11,5
MATI TIIDRE M70 TEIVASHÜPE 2.80
JUHAN TENNASILM  M75 KAUGUSHÜPE 4.16

 
HÕBEMEDALID (7):
 
HELVI ERIKSON N75 ODAVISE 18.46
PIRET GRANOVSKAJA  N45 60 M 8,14, 200 M  27,21
MARI PIIR 60 M TJ 9,89
AAVO KERGAND M60 5-VÕISTLUS  3400 P
JÜRGEN LAMP  M70 KOLMIKHÜPE  9.48
JUHAN TENNASILM  M75 60 M 8,21


PRONKSMEDALID (7):
 
HELVI ERIKSON N75 ODAVISE 18.46
MARI PIIR 60 M TJ 9,89
REIN KALJUMÄE M70 KUULITÕUGE  12.35
MARGUS MIKKOR  M55 TEIVASHÜPE  3.60
LEMBIT TALPSEPP  M60 ODAVISE  45.13, VASARAHEIDE  40.27,  KETTAHEIDE  43.94


PARIMAD 2014

2014  PARIM NAINE   EHA RÜNNE
2014  PARIM MEES   JÜRGEN LAMP
  
PARIM     HEITJA:   ARVO NURM
PARIM  JOOKSJA:  PIRET GRANOVSKAJA
PARIM HÜPPAJA:  MARGUS MIKKOR

           VANUSEKLASSIDE  PARIMAD 2014
 
M35       Rain Ridalaan                                    N35      Aave Hommik
M40       Kuldar Tamm                                    N40      Tiia Eeskivi
M45       Andrus Mutli                                      N45       Piret Granovskaja
M50       Valeri Zumadilov                              N50       Eha Rünne
M55      Margus Mikkor                                    N55       Mare Külv
M60      Lembit Talpsepp                                N60       Alevtina Abel
M65      Arvo Nurm                                          N65       Ene Nõmmik
M70      Jürgen Lamp                                      N70       Helvi Eriksson
M75      Osvald Mikkor                                    N75       Leili Kaas
M80      Anton Laus                                         N80       Maret Kutman
M85      Jaan Sõrmus                                      N85       Hilja Bakhoff
M90      Arnold Kalvik                                      N90       Nora Kutti



MEDALID IZMIRIST EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTELT

KULDMEDAL (13)

EHA RÜNNE N50 KETTAHEIDE 45.82 (MR!), KUULITÕUGE 13.54
NORA KUTTI N90 KUULITÕUGE 5.17, VASARAHEIDE 13.83 (ER!), ODAVISE 12.60 (ER!), KETTAHEIDE 13.45, RASKUSHEIDE 6.75 (ER!), HEIDETE MITMEVÕISTLUS 3843p.
ANTON LAUS M80 KUULITÕUGE 11.06
ANTS PALMAR M70 5 KM KÄIMINE 30.08,55, 20 KM KÄIMINE 2:15.23
JÜRGEN LAMP M70 KOLMIKHÜPE 10.60 (EeR)
ARVO NURM M65 HEIDETE MITMEVÕISTLUS 4215 p. 


HÕBEMEDAL (9)

ANTON LAUS M80 KETTAHEIDE 28.58
ARVO NURM M65 KUULITÕUGE 13.39
JÜRGEN LAMP M70 KAUGUSHÜPE 4.63
LEILI KAAS M75 KUULITÕUGE 8.07
HILJA BAKHOFF N85 KETTAHEIDE 15.24, RASKUSHEIDE 8.07, HEIDETE MITMEVÕISTLUS 3613 p.
4x100 m N40 TIIA EESKIVI, MARI PIIR, ERGE VIIKLAID, SILJA MIKK
4x400 m N40 TIIA EESKIVI, MARI PIIR, KERSTI LEPIK, SILJA MIKK


PRONKSMEDAL (10)

ANTON LAUS M80 RASKUSHEIDE 13.10, HMV 3762 p.
VERNER FRIBERG M65 TEIVASHÜPE 2.70
LEA VAHTER N50 KUULITÕUGE 13.00
HILJA BAKHOFF N85 VASARAHEIDE 18.72
LILIAN SEPP N45 VASARAHEIDE 38.89, KETTAHEIDE 29.12
ARVO NURM M65 RASKUSHEIDE 15.75
HELVI ERIKSON N70 RASKUSHEIDE 10.32
LEMBIT TALPSEPP M60 HEIDETE MITMEVÕISTLUS 3778 p.



MM 2014 BUDAPEST
 
KULDMEDAL
M65 ARVO NURM - KUULITÕUGE 13.78, ODAVISE 45.93 (ER)
N50 EHA RÜNNE - KETTAHEIDE 44.68, KUULITÕUGE 14.15
N70 HELVI ERIKSON - VASARAHEIDE 28.19, RASKUSHEIDE 11.60
N45 PIRET GRANOVSKAJA 60m - 8,21
M70 JÜRGEN LAMP KAUGUSHÜPE - 4.53 (ER), KOLMIKHÜPE - 10.39 (ER)


HÕBEMEDAL
M70 ANTS PALMAR 3000m KÄIMINE - 16.46,02
N45 PIRET GRANOVSKAJA 200m - 27,18
M70 ANTS PALMAR 10 km KÄIMINE - 59.00


PRONKSMEDAL
M70 MATI TIIDRE TEIVASHÜPE - 2.70
N70 HELVI ERIKSON KUULITÕUGE 8.03
N70 HELVI ERIKSON ODAVISE - 18.75

 
EKVA  PARIMAD SPORTLASED 2013
 
NAISED MEHED
N35 Aave Hommik M35 Jüri Järv
N40 Heidi Siimumäe M40 Heiko Kraubner
N45 Eha Rünne M45 Aivar Hommik
N50 Lea Vahter M50 Aivar Räni
N55 Tiina Idavain M55 Mati Märtson
N60 Alevtina Abel M60 Lembit Talpsepp
N65 Leili Teeväli M65 Arvo Nurm
N70 Helvi Erikson/Tiia Krutob M70 Mati Tiidre
N75 Asta Satsi M75 Anatoli Sillari
N80 Ingrid Uuk M80 Anton Laus
N85 Hilja Bakhoff M85
N90 Nora Kutti M90 Richard Rooden
   
Parim naine: Lea Vahter Parim mees: Lembit Talpsepp


PARIMAD TULEMUSED 2013

MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED PORTO ALEGRES 2013

KULDMEDAL:
AIVAR HOMMIK M45 TEIVAS 4.05 (ER)
LEA VAHTER N50 KUULITÕUGE  13.23, KETTAHEIDE 38.42
LEMBIT TALPSEPP M60 HEIDETE 5-VÕISTLUS 4093 p.: VASAR 41.99, KUUL 12.66, KETAS 49.75, ODA 43.45, RASKUSHEIDE 15.57


HÕBEMEDAL:
ANTON LAUS M80 RASKUSHEIDE 13.25,KUULITÕUGE 11.61 (ER),  KETTAHEIDE 28.72, HEIDETE MITMEVÕISTLUS 4041p.
ARVO NURM M65 ODAVISE 45.38, KUULITÕUGE 13.96, HEIDETE MITMEVÕISTLUS 4129p.
LEMBIT TALPSEPP M60 KETTAHEIDE 47.10


PRONKSMEDAL:
MATI MÄRTSON M55 KAUGUSHÜPE 5.43
ARVO NURM M65 KETAS  43.17,  RASKUSHEIDE 15.66,
HELVI ERIKSON N70 VASAR 27.81, 
PIRET GRANOVSKAJA N40 100 M 13,05, 
LEMBIT TALPSEPP M60 VASAR 42.98, 
JÜRGEN LAMP M65 KOLMIK 10.54,
MATI TIIDRE M70 TEIVASHÜPE 2.60,
AAVE HOMMIK N35 HMV 2387p.,
N40 4x400 m (TIIA EESKIVI, ERGE VIIKLAID, TIIU MÜÜRSEPP, TIINA IDAVAIN) 4.56,72

MAAILMAMÄNGUD  (WMG) TORINO 2013

KULDMEDAL:
HILJA  BAKHOFF -  N85 RASKUSHEIDE  9.21 MR, VASARAHEIDE 20.31, KETTAHEIDE  16.08 (MR), HEIDETE 5-V. 4271 p. (MR).
ASTA SATSI - N75 RASKUSHEIDE 10.87, VASARAHEIDE 26.19
TIIA KRUTOB -  N70 RASKUSHEIDE  10.36
HEIDI SIIMUMÄE - N40 RASKUSHEIDE 14.08, VASARAHEIDE 40.45, HEIDETE 5.-V. 3314 p.
LEMBIT TALPSEPP - M60 HEIDETE 5-V. 3967 p.( VASAR 40.78, KUUL 13.13, KETAS 42.38, ODA 43.16, RASKUSHEIDE 16.14)
ALLA  ABEL - N60 HEIDETE 5-V. 3518 p.


HÕBEMEDAL:
HILJA BAKHOFF - N85 KUULITÕUGE 6.78
LEMBIT TALPSEPP - M60 VASARAHEIDE  43.31, KETTAHEIDE 51.41 (ER), KUULITÕUGE 13.60
HEIDI  SIIMUMÄE - N40  KUULITÕUGE  10.75
VERNER FRIBERG  -  M65 TEIVASHÜPE  2.70
ALLA  ABEL -  N60 ODAVISE  28.30
TIIA KRUTOB  -  VASARAHEIDE  23.56
LILIAN SEPP  -  N45 VASARAHEIDE  35.75
ASTA SATSI  - N75 HEIDETE 5-V. 3794 p.


PRONKSMEDAL:
MATI TIIDRE  -  M70 TEIVASHÜPE 2.60
LILIAN SEPP  -  N45 RASKUSHEIDE  11.38
AAVO  KERGAND  - M60 10-VÕISTLUS  6221 p., 100 m TJ  18,06 (ER).


Eesti meistrivõistlused 2013:

PRONKS - EHA RÜNNE ketas 46.74
PRONKS - ANNELI ARU 20 km käimine 2:18.04

 

Euroopa meistrivõistlused 2013 San Sebastianis:

KULD:

  • EHA RÜNNE N45 kuulitõuge 12.11
  • MATI TIIDRE M70 teivashüpe 2.80
  • AAVO KERGAND M60 viievõistlus 3505 punkti
  • EHA RÜNNE N45 kettaheide 45.43

PRONKS:

  • LEMBIT  TALPSEPP  M60 odavise 44.23
  • LEMBIT  TALPSEPP  M60 kettaheide 46.96
  • JÜRGEN LAMP M65 kolmikhüpe 10.84

EKVA  PARIMAD SPORTLASED 2012

 

NAISED MEHED
N35 Anneli Aru M35 Jüri Järv
N40 Piret Granovskaja M40 Roland Mändla
N45 Eha Rünne M45 Aivar Hommik
N50 Lea Vahter M50 Aivar Koiduste
N55 Sirje Zahkna M55 Kalju Vanatalu
N60 Alevtina Abel M60 Aavo Kergand
N65 Milvi Vendla M65 Voldemar Kangilaski
N70 Helvi Erikson M70 Ants Palmar
N75 Asta Satsi M75 Aleksander Nekrassov
N85 Hilja Bakhoff M80 Harri Reidma
N90 Nora Kutti M85 Herbert Sepp
   
Parim naine: Hilja Bakhoff Parim mees: Ants Palmar